Muzeum Historii Żydów Polskich zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja Dostępności dotyczy strony POLIN Kolekcje.
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- część grafik posiada nieprawidłowy tekst alternatywny,
- na kilku podstronach struktura nagłówków jest nieznacznie zaburzona,
- przycisk „Wróć” znajdujący się na części podstron nie jest dostępny przy użyciu klawiatury (obejściem będzie skorzystanie z mechanizmów przeglądarki umożliwiających powrót do poprzedniej strony, np. Alt + Strzałka w lewo),
- wskaźnik fokusu klawiatury bywa niewidoczny w przypadku nieznacznej grupy elementów (zazwyczaj grafik w obrębie slajdera),
- brak etykiet dla pól tekstowych w filtrach (Autor, Technika, Materiał / Tworzywo, Właściciel); każde pole tego rodzaju umożliwia po wpisanie całego, bądź fragmentu tekstu, zawężenie kryteriów wyboru występującej w dalszej części filtrów,
- komunikaty prezentowane użytkownikom czytników ekranu o ilości podpowiedzi (sugestii) w polu wyszukiwarki są w języku angielskim.
Przygotowanie Deklaracji Dostępności
Przygotowanie Deklaracji Dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez Utilitia Sp. z o.o. na Rzecz Dostępności Cyfrowej.
Wyniki badania przedstawia Raport z audytu.
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Aleksandra Cybulska — mailowo [email protected].
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Adres: ul. Krakowskie Przedmieście 15/17, 00-071 Warszawa,
mail: [email protected],
telefon: +48 22 250 01 40.
Pomocne mogą być informacje, które można znaleźć na rządowym portalu gov.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Nawierzchnia wokół budynku wykonana jest z kamiennej kostki, która może sprawiać trudność w dojściu do budynku osobom poruszającym się na wózkach oraz za pomocą kul i balkoników. Po wejściu do budynku od strony ulicy Zamenhoffa (wejście główne) należy pokonać pochylnię o długości 18 metrów i nachyleniu 8 stopni. Pochylnia nie jest wyposażona w poręcze, nie ma spocznika. Asystę w pokonaniu przejścia mogą zapewnić pracownicy budynku. W budynku znajduje się stanowisko kontroli zwiedzających, przez jedną z bramek może przejechać osoba na wózku.
W budynku wszystkie przestrzenie dostępne są dla osób poruszających się na wózkach: korytarze są odpowiedniej szerokości, windy prowadzą do wszystkich pięter. Informacja kierunkowa jest kontrastowa, oznaczenia pięter są kontrastowe, wypukłe i w alfabecie Braille’a.
W budynku zainstalowane są stacjonarne pętle indukcyjne w kasie nr 1, Centrum Informacji Historycznej, sali dydaktycznej nr 2 na poziomie 1, sali konferencyjnej A na poziomie 1. Są również naszyjne pętle indukcyjne, które są wykorzystywane podczas oprowadzania z przewodnikiem.
Na parkingu od strony ulicy Anielewicza wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami. Aby skorzystać z miejsca parkingowego, należy podjechać samochodem do szlabanu, wezwać ochronę przyciskiem lub poczekać na pracownika ochrony, który sprawdzi, czy osoba posiada uprawnienia do parkowania na miejscu dla osób z niepełnosprawnościami.
Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
W muzeum jest dostęp do zdalnego tłumacza języka migowego, od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00–18:00.
Złożenie wniosku o zapewnienie dostępności
Wniosek o zapewnienie dostępności architektonicznej lub informacyjno-komunikacyjnej można:
wypełnić i wysłać na adres:
Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN
ul. Mordechaja Anielewicza 6
00-157 Warszawawysłać drogą elektroniczną na adres e-mail:
koordynatora ds. dostępności Kamila Gibasa: [email protected]